مزایا و معایب بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

مزایا و معایب بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

جهت مطالعه جایگزین های بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود اینجا کلیک کنید .

مزایا و معایب بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

مزایا و معایب بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود در این مطلب به صورت کلیدی ذکر و تشریح شده است . این طرح از بیمه به طوری طراحی شده است که پوشش های بیمه ای را در کل طول عمر فرد به او ارائه می دهد . در ادامه به شرح مزایا می پردازیم.

بیمه های مادامالعمر با پرداخت محدود دارای ۲ ویژگی منحصر به فرد هستند :

  1. به نسبت بیمه های مادامالعمر معمولی با حق بیمه های ثابت ، این امکان برای بیمه نامه های با پرداخت محدود وجود دارد که می توان به سادگی مبلغ کل پرداختی به عنوان حق بیمه در این قرارداد ها را محاسبه و پیش بینی کرد. زیرا میزان حق بیمه در بیمه نامه های معمولی بستگی به طول عمر فرد دارد بنابراین کل هزینه های مربوط به حق بیمه برای افرادی که از حیث طول عمر ، مدتی بیشتر از بقیه عمر کرده و نسبت به میانگین طول عمر افراد عمر بلندتری دارند ، بیشتر از کسانی خواهد بود که عمر کوتاه تری داشته اند. در حالی که این مشکل در بیمه نامه های عمر با پرداخت محدود وجود ندارد.
  2. در زمانی که صاحب بیمه نامه کل مبالغ باقی مانده از حق بیمه نامه را از یکجا پرداخت کرد . آن بیمه نامه تا آخرعمر برای صاحبش دارای اعتبار خواهد بود . بنابراین ریسک و خطر مربوط به انقضا و فسخ این بیمه نامه ها بسیار پایین تر است و این مسئله در مواقعی که ممکن است صاحب بیمه نامه از لحاظ مالی و ورشکست شود و دچار مشکلات اقتصادی شود بسیار مفید خواهد بود .

معایب بیمه های مادامالعمر با پرداخت محدود

معایب این طرح مانند بیمه نامه های مادام العمر معمولی با حق بیمه ثابت می باشد . از آنجایی که پرداخت های حق بیمه در این نوع از بیمه نامه های با پرداخت محدود بیشتر و بالاتر از پرداخت حق بیمه در بیمه نامه های معمولی است ، لذا مدیریت مالی این بیمه نامه ها برای افرادی که درآمد محدود و پایین تری دارند به نسبت مدیریت آنها بر بیمه نامه های معمولی با حق بیمه نامه های ثابت ، دشوارتر است . زیرا در بیمه نامه های با حق بیمه محدود مبالغ ارزش نقدی بیشتری جمع می شود و سرعت رشد این مبالغ در بیمه نامه های با حق بیمه محدود بیشتر از بیمه نامه های معمولی با پرداخت حق بیمه ثابت است .

همچنین در سال های اول ازآغاز پوشش بیمه ، میزان پوشش در بیمه نامه های عمر با پرداخت محدود ، به نسبت کمتر از پوشش بیمه نامه های معمولی با پرداخت حق بیمه ثابت است .زیرا این میزان برابر است با تفاوت بین میزان ارزش اولیه و ظاهری پوشش و میزان ارزش نقدی قرار دارد که این مقدار با توجه به مبالغ زیادی که در سال اول در بیمه نامه های با پرداخت محدود پرداخت می شود به نسبت بیمه نامه های معمولی با پرداخت ثابت ، در بیمه نامه های با پرداخت محدود ، کمتر خواهد بود .

 

چگونه می توانیم بهترین نوع از بیمه نامه ها را برای خود انتخاب کنیم؟

انتخاب یک قرارداد بیمه عمر با بهترین میزان ارزش نقدی یکی از مشکل ترین کارهاست که تحلیل ها و محاسبات قابل توجیهی را هم دربر دارد .از آنجایی که میزان سود های پرداختی در قالب سود سهام قراردادهای بیمه مادامالعمر با حق بیمه محدود ، در واقع به مهمترین مسئله و عامل شناخت یک بیمه نامه خوب در این نوع است ، لذا یکی از اصلی ترین موارد ابل توجه برای شناخت بهترین نوع از بیمه های مذکور ، توجه به نحوه پرداخت توزیع سود های سهام در قالب آن قرارداد بیمه است .


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه مادام العمر با پرداخت محدودمزایا بیمه مادام العمر با پرداخت محدودمعایب بیمه مادامالعمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button