مزایا و معایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت

مزایاو معایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت

جهت مطالعه زمان استفاده از بیمه های مادام العمر معمولی با حق بیمه یکنواخت اینجا کلیک کنید .

مزایا و معایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت

مزایا و معایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت در این مطلب بیان شده است . همان طور که می دانید بیمه عمر طوری برنامه ریزی شده است که در طولانی مدت بتواند پاسخگوی نیازهای مالی روزمره فرد بیمه شده باشد . شما با تهیه بیمه عمر نه تنها از آینده خیالتان راحت می شود و از پوشش های این بیمه نیز برخوردار خواهید شد . مهمترین مزایای بیمه عمر گرفتن وام بدون ضامن معتبر است که پس از پرداخت چند حق بیمه شما می توانید درخواست وام دهید و بدون مراحل اداری آنرا دریافت کنید .

جهت مشاوره رایگان و خرید بیمه عمر  اینجا کلیک کنید .

مزایا بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت

این بیمه نامه ها دارای حق بیمه های ثابت و مشخص می باشند . البته باید توجه داشت که در این بیمه نامه ها میزان حق بیمه خالص ممکن است در طول سال های آتی به مرور کاهش یابد . زیرا حق بیمه خالص عبارت است از میزان حق بیمه مصوب منهای سودهای سهام بدست می آید .

این بیمه نامه ها دارای حداکثر میزان ضمانت شده برای هزینه های مرگ و میر و مخارج بیمه نامه می باشند و همچنین از حیث نرخ بهره اعمال شده بر مبالغ ارزش نقدی نیز دارای یک حداقل تضمینی هستند .

بیمه نامه های معمولی در قالب ترکیبی از مبالغ ارزش نقدی و فرمول های مربوط به محاسبه میزان سودهای سهام ، در اغلب اوقات به نسبت اوراق قرضه های موجود در بازار  ( مثل اوراق قرضه شهرداری ها ) سود موثر بالاتری را به مشتریان پرداخت می کنند .

مبالغ ارزش نقدی در این بیمه نامه ها ربطی به ریسک محاسبه شده در انواع اوراق قرضه موجود در بازار و دیگر انواع برنامه های سرمایه گذاری ندارد .

 

مبالغ ارزش نقدی در این بیمه نامه ها می تواند با کمترین میزان هزینه خالص به قرض گرفته شود . البته صاحب بیمه نامه باید قرض هایی که از مقادیر ارزش نقدی به صورت وام دریافت می کند سود و بهره بپردازد .

اما از آنجایی که مقادیر ارزش نقدی در همین زمان به رشد خود ادامه می دهند ، در نتیجه میزان هزینه خالص این وام ها بسیار پایین خواهد بود. البته ارزشهای نقدی برای آن بخشی که به قرض داده می شوند با یک مقدار حداقلی مشمول سود خواهند شد .

عواید مربوط به بیمه عمر به عنوان جزئی از وصیت نامه فرد به حساب نمی آید مگر این که صاحب بیمه نامه خودش تعیین کند که پس از فوتش مبالغ ارزش نقدی بیمه نامه به عنوان اموال وی محسوب شود و تحت قواعد حاکم بر ارث توزیع شود . بنابراین از آنجا که این قرارداد جزو اموال مشمول وصیت نامه حساب نمی شود بلافاصله پس از فوت و بدون تاخیر و تحمیل شدن هزینه های جانبی بیهوده به دست بازماندگان و استفاده کنندگان از قرارداد خواهد رسید .

اینکه دریافت کننده مزایا در بیمه نامه یک شخص چه کسی خواهد بود ، یک مسئله محرمانه است که به صورت عمومی در جایی ثبت نشده و قابل مشاهده برای دیگران نخواهد بود . بیمه نامه های عمر می توانند به عنوان وثیقه و ضمانت در زمان اخذ وام های شخصی مورد استفاده قرار گیرند .

معایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت

پرداخت حق بیمه های این طرح ممکن است برای افرادی که از نظر مادی دچار ضعف هستند مشکل باشد و یا امکان پذیر نباشد . در سال های اول قرارداد ، مقدار پوشش بیمه به نسبت حق بیمه ای که فرد پرداخت می کند در مقایسه با همین پوشش با همین وضعیت حق بیمه در بیمه های کوتاه مدت و دوره ای ، چندان رضایت بخش نیست . البته این مسئله در ادامه با توجه به اینکه حق بیمه این بیمه نامه ها در یک مبلغ مشخص باقی می ماند و منابع مالی بیمه نامه به مرور افزایش میابد ، حل می شود .

اگر کسی در این بیمه نامه ها در طول ۵ سال و حتی ۱۰ سال اولیه ، بیمه نامه خود را فسخ کند ممکن است متحمل میزان قابل ملاحضه ای از خسارت مالی شود ، چرا که میزان مبلغی که در زمان فسخ به صاحب بیمه نامه می دهند ، پس از کسر هزینه های اولیه صدور قرارداد و کمیسون های پرداختی مشخص می شود .

انباشت ارزش نقدی در طول قرارداد اثر گرفته از میزان تورم است . بیمه های مادام العمر بر اساس تعریفشان و نحوه و میزان تضمین از بازدهی سرمایه در قالب قراردادشان ، در مقابل تورم ضمانت و پوشش مقابله کننده چندانی ارائه نمی دهند . البته برخی از آسیب های ناشی از تورم در اثر توزیع سودهای سهام جبران می شوند .

نرخ کلی بازدهی مبالغ ارزش نقدی بیمه نامه های معمولی مادام العمر همیشه قابل رقابت با دیگر نرخ های سود در روش های جایگزین سرمایه گذاری در بیمه نیست . با این حال وقتی تمامی فاکتورهای مربوط به یک بیمه نامه مادام العمر را در نظر می گیریم ( مانند سطح قرارداد و میزان ضمانت ها ) و با توجه به همه مولفه ها یک تحلیل کلی انجام می دهیم . به این نتیجه میرسیم که این بیمه نامه به نسبت دیگر قرارداد های جایگزین وضعیت بهتری دارد.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

مزایا بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواختمزایا و معایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواختمعایب بیمه مادام العمر با حق بیمه یکنواخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button