مزایا و معایب مستمری های سالیانه

مزایا و معایب مستمری سالیانه

مزایا و معایب مستمری های سالیانه

 در این مطلب مزایا و معایب مستمری های سالیانه تشریح شده است . مستمری سالیانه در واقع مشوق سرمایه گذارانی است که صاحب سرمایه هستند و از این مطلع هستند که سرمایشان بلااستفاده خوابیده و می توانند با عقد این قرارداد صاحب سود قابل توجهی شوند پس در ادامه با ما باشید .

مزایای مستمرهایی سالیانه

این قراردادها در صورتی که در آنها ضمانت های مربوط به تامین سلامت فرد پرداخت سود حاصل از نرخ بهره و علی الخصوص درآمد مادامالعمر از سوی مشتری در قرارداد انتخاب شود می توانند آرامش خاطر و امنیت روانی خوبی را برای خریدار به ارمغان میاورد .

۲.قراردادهای مستمری سالیانه ذخایر نقدی مناسبی را برای افراد ایجاد کرده و از آنها مواظبت می نماید . ضمانت هایی که شرکت بیمه در این زمینه می دهد ،نرخ سود می تواند این قبیل قراردادها را برای بازنشستگان جذاب نماید . علاوه بر بازنشستگان این مسائل برای هر کسی که متقاضی آن باشد و یا به دنبال ایجاد یک درآمد ماهیانه ثابت و تضمینی برای تمام طول عمر خود باشد ، جذاب خواهد بود .

۳. قراردادهای مستمری سالیانه به مشتری این اجازه را می دهند تا زمانی که امکان مدیریت ریسک را دارد ، سرمایه های خود را در بازار سرمایه گذاری کند . شرکت های بیمه می توانند درآمدهای مناسبی را برای زمان مزگ مشتری تضمین نماید . همچنین در صورتی که مشتری درخواست کرده باشد ،شرکت می تواند در قراردادهای مستمری سالیانه متغییر نیز مبلغی را به عنوان حداقل مستمری برای فرد ضمانت نماید .

بنابراین این قبیل ضمانت ها از سوی دیگر برای کسانی که آنها را درخواست نکرده و متقاضی مدیریت سرمایه گذاری مستقیم توسط شرکت هستند در دسترس نخواهد بود . این کار در واقع مستمری سالیانه متغییر را برای کسانی که بازنشسته و یا نزدیک به آن هستند بسیار جذاب خواهد کرد . علاوه بر این ، این مسئله برای کسانی که علاقمند به شرکت در فعالیت های سرمایه گذاری بوده و متحمل ریسک آن می شوند ، نیز جذاب خواهد بود .

۴. مشتری می تواند در این قراردادها درآمد دریافتی خود را زمانبندی کند و یا آنرا به یک دوره محدود کوتاهتر انتقال دهد.

۵. از آنجایی که این امکان وجود دارد که فرد ، مدیریت ریسک را خودش به عهده بگیرد ، در قراردادهای مستمری سالیانه متغییر ، ممکن است مشتری قادر باشد تا با استفاده از گزینه های دیگر سرمایه گذاری بازار بورس یا بازار اوراق قرضه ، عملکرد بهتری را نسبت به آنچه شرکت قرار است به صورت تضمینی ارائه کند از خود نشان دهد .

معایب مستمری های سالیانه

۱. رسید پرداخت یکجا در این قرادادها اعم از اینکه مربوط به بازنشستگی و یا مزایای پرداختی به بازماندگان در زمان فوت بیمه گذار باشد می تواند موجب تحمیل شدن بار سنگین مالیاتی باشد زیرا در این مواقع محاسبه میانگین درآمد امکان پذیر نیست .

۲. جریانهای پرداخت های نقدی در طول قراردادهای مستمری سالیانه ثابت ممکن است رشد تورم ، افزایش پیدا نکند. این مسئله خصوصا در دوره های پرداخت مستمری بلند مدت در قراردادهای مستمری بیمه عمر ، بیشتر به چشم می خورد .

۳. اگر مشتری مجبور شود تا سرمایه خود را در همان سال اول از آغاز قرارداد مستمری سالیانه از شرکت بازپس گرفته باشد و تسویه کند ، متحمل هزینه های بسیار سنگینی بابت پرداخت حق مدیریت ، هزینه نگهداری سرمایه در آن سال و هزینه خرید فسخ آن قرارداد می شود . کل هزینه های شرکت می تواند بین یک یا دو نیم درصد از کل مبلغ قرارداد را به خود اختصاص دهد .

گاهی این رقم در صورت وجود برخی از ضمانت های دیگر و حالت متغییر و در نوع این قراداد هم به ۳% هم می رسد . همچنین ممکن است اگر قرارداد در طول چند سال اول فسخ شود ، شرکت بیمه هزینه ای را نیز بابت بازگرداندن و فسخ آن از فرد دریافت می کند .

چگونه و از کجا می توان مستمری سالیانه خرید؟

تقریبا تمام شرکت های بیمه عمر ارائه دهنده این قبیل قراداد ها هستند . این شرکت ها قرارداد های مستمری  سالیانه خود را از طریق نمایندگی های خود در حوضه بیمه عمر بین متقاضیان توزیع می کنند . همچنین ایم کار از طریق بسیاری از بنگاه های کارگزاری بورس و بیمه ، و حتی به صورت مستقیم از خود شرکت بیمه از طریق تماس و سایت نیز انجام می شود .


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه پاسارگادمزایا مستمری سالیانهمستمری سالیانهمعایب مستمری سالیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button