در بیمه عمر ۲ نوع سود به سرمایه شما تعلق می گیرد،سود تضمینی و سود مشارکت در منافع بیمه پاسارگاد است.میزان سود ها به وضعیت اقتصادی کشور و ساخت و عمرانی ها نیز بستگی دارد زیرا هر چه عمران بیشتر باشد شرکت بیمه در پروژه های بیشتری سرمایه گذاری می کند در نتیجه سود بیشتری به بیمه شدگان تعلق خواهد گرفت.


سود تضمینی و مشارکت در منافع بیمه عمر پاسارگاد

شما با سرمایه گذاری در بیمه عمر در واقع با یک تیر دو نشان خواهید زد،اولی این که برای آتیه خود یک صندوق پس انداز مطمئن تهیه کرده اید که شامل پوشش های بیمه ای هم می شوید،دوم اینکه در سود مشارکت طر حای عمرانی شرکت بیمه پاسارگاد نیز شریک می شوید. شرکت سرمایه شما در طرح هایی که مد نظر دارد مانند ساخت پاساژ یا مراکز تفریحی که جدا از سود تضمینی سپرده اندوخته خود ، سود این مشارکت در منافع نیز به شما تعلق می گیرد.میزان سود شما در پایان قرارداد بستگی به مبلغ موجود در اندوخته شماست،مبلغ بیشتر = سود بیشتر.

 

سود مشارکت در بیمه

 

بر اساس قوانین بیمه مرکزی بیمه های عمر دارای سود تضمینی ۱۶ درصد هستند و در پایان مدت قرارداد بر اساس جدول سرمایه ها به فرد بیمه شده پرداخت می شود.همان طور که گفته شد علاوه بر سود تضمینی شما سود مشارکت در منافع شرکت نیز به شما به صورت سالیانه تعلق می گیرد که روند سود های مشارکت در سال های ۹۰ تا ۹۳ به ترتیب ۱۷% ،۲۰% تا ۲۲% بوده است.

یکی از دلایل  اصلی محبوبیت بیمه عمر دارا بودن سود مشارکت است که گر چه در بانک ها نیز سود به سپرده تعلق می گیرد اما در بانک پوشش بیمه ای وجود ندارد و همیشه فردی که علاوه بر پرداخت حق بیمه مبلغی را نیز جهت سود مشارکت پرداخت می کند در پایان سود بیشتری به نسبت فردی که بدون سرمایه سود مشارکت است خواهد گرفت.

دلیل تفاوت در نرخ سود های بیمه

شاید شما هم برایتان سوال شده است که دلایل تفاوت نرخ سود ها در شرکت ها چیست؟دو نوع سود دربیمه نامه های عمر به بیمه شدگان پرداخت می گیرد که سود تضمینی و دیگری سود مشارکت در منافع شرکت است.سودهای تضمینی در بین تمام شرکت ها یکسان می باشد،زیرا این نرخ توسط بیمه مرکزی تعیین می شود و تمام شرکت های بیمه نیز باید از آن پیروی کنند،اما سودی که در دیگر شرکت ها متفاوت است سود مشارکت در منافع است که هر چقدر میزان سپرده بیشتر باشد میزان سودهی نیز بالاتر می رود.

بهترین انتخاب بیمه عمر

ملاک انتخاب شرکت برتر را نباید با میزان سود دهی آن ستجید،بلکه باید به تعداد بیمه های فروخته شده و سطح توانگری آن شرکت مورد بررسی قرار داد.شرکت بیمه پاسارگاد اکنون در جایگاه سطح توانگری اول قرار گرفته و موفق شده در طول سال هایی که آغاز به کار کرده است جوایز هایی نیز از بیمه مرکزی و شرکت های بین المللی دریافت کند.با توجه به آمارها شرکت بیمه پاسارگاد بیشترین رضایتمندی را در بین سایر شرکت های بیمه داشته است.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button