حق بیمه عمر جز هزینه های قابل قبول مالیاتیست؟ با حذف مالیات بر سرمایه بیمه عمر که توسط مجلس شورای اسلامی در سال ۹۲ تصویب شد. پاسخ این سوال را در ادامه تشریح خواهیم کرد.


حق بیمه عمر جز هزینه های قابل قبول مالیاتیست

بنا بر اصلاح قانون مالیات های مستقیم مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال ۹۲ پرداخت های مربوط به بیمه عمر توسط بیمه گذار و فرد بیمه شده جزو هزینه های قابل قبول محسوب می شود.بر اساس اصلاح صورت گرفته در ماده ۱۳۷ همه ی هزینه های درمانی پرداخت شده توسط مودیان که قابل تایید باشد،همچنین حق بیمه عمر پرداختی هر شخص حقیقی به موسسات بیمه ایرانی بابت انواع بیمه های عمر و زندگی و بیمه های درمانی از درآمد مشمول مالیات مودی کسر خواهد شد.

در مجلس شورای اسلامی سال ۹۲ لایحه ای تصویب شد بنا بر حذف مالیات بر سپرده های بیمه عمر که نمایندگان با آن موافقت کردند و این لایحه به تصویب رسید.

با تصویب لایحه حذف مالیات بر سپرده بیمه های عمر،یک مشوق خیلی محکمی بود برای سرمایه گذارانی که نگران بودند که درصدی از سرمایشان صرف مالیات کسر شود،اما با این لایحه سرمایه گذاران زیادی با هدف سرمایه گذاری وارد بیمه عمر شدند.در واقع هدف اصلی از احداث بیمه عمر یک صندوق مالی مطمئن و سرمایه گذاری بیشتر است تا در آینده سود بیشتری عاید سرمایه گذار شود.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button