همان طور که می دانید میزان پرداختی حق بیمه عمر به صورت کاملا دلخواه است . تناسب حق بیمه عمر را نیز در این مطلب ذکر کرده ایم . به هر میزان که مبلغ اندوخته شما بیشتر باشد در پایان مبلغ قابل توجه تری برای شما قابل دریافت خواهد بود .


تناسب حق بیمه عمر

مریضی ها و بیماری های مختلف از زمان خلقیت بشریت ، همراه تمامی انسان ها بوده اند . هر فردی در طول عمر خود ممکن است ، ( که حتما اینگونه است ) به بیماری های مختلف دچار شده و با آن ها دست و پنجه نرم کند . در این میان برخی از بیماری ها هستند که به مدت زمان زیادی برای درمان نیاز دارند مانند سرطان . در این شرایط فرد علاوه بر اینکه باید روحیه خود را حفظ کند، نیاز دارد تا با بحران های مالی جدی روبروی شود.

از طرفی شرایط اقتصادی نابسامان در کشور باعث شده است که قشر کم درآمد و نیازمند جامعه ، فشار زیادی را متحمل شوند . بنابراین همه ما نیاز داریم تا این مسائل را در زندگیمان در نظر گرفته و برای مواجه شدن با آن ها برنامه ریزی کنیم .

پس انداز

” پس انداز ” حتما شما هم این کلمه را شنیده اید . همیشه به ما گفته اند که اندکی از درآمدت را برای روز مبادا پس انداز کن . درست است؛ مشکلات و گرفتاری ها برای هر انسانی پیش می آیند . در این میان بی پولی یکی از جدی ترین آن هاست . پس حتما باید پس اندازی داشته باشیم تا در روزهایی که دچار سختی می شویم، دغدغه مالی نداشته باشیم.

 

اما اگر این پس انداز نوعی سرمایه گذاری باشد چه می شود؟

بله بیمه عمر دقیقا همین کار رابرای ما انجام می دهد. نوعی سرمایه گذاری با سود تضمینی که علاوه بر ماهیت پس انداز ، مواردی مانند بیماری های خاص، نقص عضو، از کار افتادگی ، بازنشستگی و فوت را تحت پوشش قرار می دهد. بیمه عمر پاسارگاد با سطح توانگری بالا توانسته عملکرد بسیار خوبی را داشته باشد.

 

تناسب حق بیمه

میزان حق‌بیمه عمر کاملا به دلخواه شخص بیمه‌گزار می‌باشد. همچنین با انتخاب پوشش‌های متفاوت توسط شخص بیمه‌گذار میزان حق‌بیمه پرداختی تغییری نخواهد کرد ، ولی میزان اندوخته‌ی نهایی شخص تغییر‌ می‌کند . به این صورت که با انتخاب پوشش‌های بیشتر میزان اندوخته‌ی نهایی فرد کاهش پیدا خواهد کرد.

در واقع در محاسبه حق بیمه عمر ، فاکتورهای زیادی دخیل هستند . اینکه فرد بیمه گزار می خواهد چه مواردی را تحت پوشش بیمه درآورد ، و یا اینکه ماهیانه چقدر حقوق در یافت می کند و … بر همین اساس حق بیمه متغیر خواهد بود . در این مرحله باید به این موضوع توجه کنید که با توجه به شرایط مالی و اولویت‌هایتان چه مقدار از حق بیمه برایتان مناسب است . فراموش نکنید که حق بیمه ماهانه‌ای که می‌پردازید مستقیماً روی سرمایه عمر شما تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر آن باید موضع افزایش سالانه حق بیمه را نیز در نظر داشته باشید که رقم آن در شرکت‌های مختلف حداقل و حداکثر متفاوتی دارد . از آنجایی‌که سرمایه عمر ضریبی از حق بیمه ماهانه است با پرداخت حق بیمه بیشتر، در واقع سرمایه عمر خود را افزایش می‌دهد و ارزش آن را طی سالیان حفظ می‌کند .

بطور کلی باید گفت که هر چقدر توانایی پرداخت حق بیمه بیشتری داشته باشید ، در واقع اندوخته ها و سرمایه هایتان را بیشتر کرده اید. همچنین در هنگام بروز مشکلات و روزهای سخت زندگی، از حمایت های بیمه عمر بهره مند خواهید شد.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button