مدت پرداخت مستمری بیمه عمر در این مطلب قابل مشاهده است ، انواع مستمری به صورت مادام العمر ، مدت معین و قطعی نامبرده می شود .


مدت پرداخت مستمری بیمه عمر

یک انسان موفق همیشه و همه جا برای آینده خود برنامه ریزی می کند. یکی از مهم ترین مسائل در زندگی بشر، مسائل مالی و اقتصادی هستند. هزینه نیازهای اولیه و خرج و مخارج زندگی نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و اصولی است . در این شرایط بیمه عمر می تواند انتخاب خوبی برای افراد باشد تا بتوانند به وسیله آن آرامش را در زندگیشان تضمین کنند.

دریافت مستمری یک از ویژگی های مورد توجه بیمه عمر است. این مستمری در انواع مختلفی وجود دارد و پرداخت می شود. فرد بیمه گذار می تواند در زمان مشخص شده در بیمه نامه بهترین روش دریافت مستمری را انتخاب کند. البته ممکن است همه شرکت های بیمه ، انواع مستمری را پوشش ندهند.

انواع مستمری

مستمری مادام العمر : در این نوع مستمری بیمه عمر، شرکت بیمه گر متعهد می شود که تا زمانی که فرد بیمه شونده در قید حیات است، از تاریخ تعیین شده در قرار داد بیمه نامه مبلغ مستمری را به وی پرداخت کند.

مستمری مدت معین : در این نوع مستمری بیمه گر تعهد می دهد که تا زمانی که فرد بیمه شوند در قید حیات است و حداکثر تا تا پایان مدت زمان مشخص شده در بیمه نامه مبلغ مستمری را به وی پرداخت کند.

مستمری قطعی : مستمری قطعی به این گونه تعریف می شود که بیمه گر موظف است از تاریخ تعیین شده در بیمه نامه به مدت مشخص شده ، مستمری را به فرد مستمری بگیر پرداخت کند. اگر در طول این مدت فرد مستمری بگیر فوت کند، باقیمانده اندوخته بیمه وی بصورت یکجا بین وارثیتن قانونی او بطور مساوی تقسیم می شود.

مستمری قطعی و مادام العمر

برای پرداخت این نوع مستمری شرایطی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • فرد مستمری بگیر باید حداقل ۵۰ سال سن داشته باشد.
  • مبالغ مستمری با توجه به مشخصات فرد بیمه شده محاسبه شده و در صورتی که فرد ذینفع در زمان حیات بیمه شده توسط شخص دیگری باشد، مبالغ باید مجدد محاسبه گردند.
  • بیمه گذار این حق را دارد که تا قبل از تاریخ انقضا مدت بیمه نامه نوع مستمری را تغییر دهد.

نکته: در هر دو حالت مادام العمر و مدت معین فرد می تواند نوع بیمه و مستمری خود را به گونه ای انتخاب کند که وارثین و یا ذی نفعان بیمه بعد از فوت بیمه شده بتوانند همچنان مستمری را دریافت کنند.

زمان آغاز پرداخت مستمری

آنی :در این نوع بلافاصله پس از خرید بیمه نامه ، پرداخت مستمری از سوی بیمه گذار آغاز می شود.

پس از طی حداقل زمان :این زمان قابل تعیین است. برای مثال می توان تاریخ و یا سن مشخصی را برای شروع دریافت مستمری بیمه از سوی بیمه گذار مشخص کرد.

نوع پرداخت

ثابت : در این حالت مبلغ ثابتی بصورت ماهیانه و یا سالیانه به فرد مستمری بگیر پرداخت می شود.

متغیر : در این حالت مبلغ مستمری می تواند بصورت افزایشی ، کاهش و یا با پوشش تورم محاسبه و پرداخت شود.

نکته مهم : افراد باید این مسئله را در نظر داشته باشند که که قانون تبدیل به مستمری در همه بیمه ها وجود دارد و اینکه اشخاص می توانند با توجه به شرایط روز بهترین حالت مستمری را برای خود و عزیزانشان انتخاب کنند.

نکته پایانی : پرطرفدارترین نوع مستمری در بیمه عمر ، مستمری مادام العمر کاهشی شناخته شده است. به این صورت که فرد در ماهای اولیه مبلغ مستمری بالاتری دریافت می کند  و به تدریج در سالهای بعد این مبلغ کاهش می یابد.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button