شرایط دریافت برای بیمه عمر


مهمترین شرط برای دریافت بیمه عمر داشتن سلامت روحی و فیزیکی فرد متقاضی می باشد ، نه تنها برای این امر بلکه برای تمام امور این دو مورد ضروری است . به دلیل انکه قرارداد بیمه عمر به صورت طولانی مدت بسته می شود پس حتما باید فرد شرایط خود را بررسی کند که بعد از قرارداد موجب نارضایتی و عدم توان پرداخت حق بیمه شود .


شرایط دریافت برای بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری با پرداخت اولین حق بیمه شروع می‌شود و از  زمان پرداخت حق بیمه عمر، بیمه شده تحت پوشش این بیمه نامه قرار می‌گیرد. بیمه عمر بر اساس شرایط عمومی و خصوصی، خدمات بیمه عمر را به بیمه شده‌ها ارائه می‌دهد. شرایط خصوصی بسته به شرکت بیمه ای که انتخاب می کنید متفاوت هستند اما شرایط عمومی در تمامی شرکت ها مشابه هم بوده و رعایت آن ها الزامی می باشد.

شرایط دریافت برای بیمه عمر به شرح زیر می باشد که به صورت تیتر وار هر کدام را جداگانه توضیح داده ایم:

تکمیل پرسشنامه بیمه عمر

هنگامی که شخصی اقدام به دریافت بیمه عمر می کند، از سوی شرکت پاسارگاد و یا هر شرکت بیمه دیگری پرسشنامه ای را دریافت خواهد کرد که در آن می بایست مشخصات فردی خود و موارد دیگری همچون وضعیت مالی و پوشش های بیمه ای مد نظر خود را اعلام کند. در انتهای برگه، با امضای شخص، صحت اطلاعات تایید خواهد شد.این برگه پرسشنامه پس از صدور بیمه نامه جزء لاینفک قرارداد بیمه نامه قرار خواهد گرفت.

سلامت فیزیکی و روانی فرد بیمه شونده

در فرایند دریافت بیمه عمر، وضعیت سلامتی و پزشکی شخص بسیار حائز اهمیت می باشد. در بخش تکمیل پرسشنامه ، همانطور که گفته شد فرد می بایست اطلاعات دقیقی از وضعیت خود اعلام کند. این اطلاعات شامل وضعیت سلامتی فیزیکی و روانی او نیز می باشد. اگر در پرسشنامه فرد سلامت کامل خود را تایید کرده باشد فرایند دریافت بیمه نامه به طور عادی و بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد اما اگر فرد ادعا کند که دارای بیماری خاص است، شرکت بیمه با مشورت گرفتن از پزشکان معتمد خود ، پرونده فرد بیمه شونده را مورد بررسی قرار می دهد. در نهایت با صدور رای کارشناسان پزشکی شرکت بیمه، درخصوص بیمه عمر آن فرد تصمیم گیری می شود.

دریافت بیمه از یک سالگی تا ۶۵ سالگی

کمترین مدت زمانی که می توان برای آن اقدام به خرید بیمه عمر کرد، ۵ سال است. با توجه به اینکه سقف قرارداد بیمه ۷۰ سال می باشد، از این رو افراد زیر ۶۵ سال می  توانند اقدام به خرید و دریافت بیمه عمر کنند.

ابطال بیمه عمر در کمتر از ۳۰ روز

فرد بیمه شده این امکان را دارد تا پس از صدور بیمه نامه اگر موردی را مغایر با آن چه مد نظر داشته است دید نسبت به ابطال آن اقدام کند. اما نکته مهم این است که برای این اقدام تنها ۳۰ روز فرصت باقیست. در واقع این ۳۰ روز از زمان صور بیمه نامه آغاز می شود.

بیمه عمر به افراد معتاد داده نمی شود

امکان صدور بیمه نامه برای افراد معتاد وجود ندارد. در واقع شخصی که در دوران مصرف مواد اعتیادآور باشد، نمی تواند اقدام به خرید بیمه عمر کند. در صورت ترک واد و بهبود شخص ، با گذشت زمان تعیین شده ، با نظر پزشکان معتمد شرکت بیمه پاسارگاد، فرد می تواند اقدام به دریافت بیمه عمر کند.

بیمه عمر به زنان باردار داده نمی شود

در صورتی که فرد بیمه شونده باردار باشد، امکان دریافت بیمه عمر را ندارد و می بایست تا اتمام دوران حاملگی خود صبر کند.

دریافت از کارافتادگی در صورت شاغل بودن

در شرایط بیمه عمر ذکر شده است که اگر فرد بیمه شونده درخواست پوشش از کارافتادگی داشته باشد، شاغل بودن وی الزامی است. نکته مهم اینچجاست که در این حالت مشاغل خانگی هم قابل قبول خواهند بود.

عدم نیاز به داشتن کارت پایان خدمت

آقایانی که به سن قانونی رسیده اند برای دریافت بیمه عمر نیازی به گذراندن سربازی و داشتن کارت پایان خدمت ندارند.

نحوه پرداخت متنوع

حق بیمه به تقاضای بیمه گذار می‌تواند با اقساط شش ماهه، سه ماهه، سالانه و یا ماهانه پرداخت شود. البته پرداخت حق بیمه سالانه از لحاظ سوددهی بسیار بهتر می‌باشد.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه عمربیمه عمر پاسارگادشرایط بیمه عمرشرایط دریافت بیمهشرایط دریافت بیمه عمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button