تشریح پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد

در این قسمت قصد داریم تا در مورد بخش های مختلف تشریح پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد مطالبی را برای شما عزیزان همیشه همراه قرار دهیم. اگر می خواهیم با بخش های مختلف آشنا شوید بهتر است با ما همراه باشید.

تشریح پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد

 

بیمه عمر یک عقد قرارداد بین شرکت بیمه و یک شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که شرکت بیمه تعهداتی در مقابل شخص دارد که به مرگ و زندگی شخص بستگی دارد.

پرسشنامه بیمه عمر و تامین آتیه از ۸ بخش اصلی تشکیل شده است که شامل: بیمه گر ، بیمه گذار ، بیمه شده ، پوشش بیمه نامه ، ذینفع حیات ، ذینفع فوت ، وضعیت سلامت و مزاج بیمه شده و امضا می باشد.

 

بخش اول بیمه گر

بیمه گر شرکت اصلی بیمه کننده می باشد. پس از اولین واریز قسط حق بیمه از سوی شخص شرکت موظف به ارائه خدمات می باشد. شرکت های مختلف بیمه عمر ارائه می دهند که شما می توانید با توجه به بودجه ی خود آن را انتخاب کنید.

بخش دوم بیمه گذار

بیمه گذار شخصی است که متعهد به پرداخت حق بیمه به شرکت می باشد که می تواند هم فرد حقیقی باشد و هم فرد حقوقی. در این بین فرد می بایست به دقت فرم بیمه را پر نماید تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری شود.

بخش سوم – بیمه شده

بیمه شده یک فرد حقیقی می باشد که قرارداد بیمه حول محور سلامت وی تهیه شده است. در این بخش اطلاعات فردی که وارد سیستم می شود به عنوان پایه ی اولیه برای شرکت بیمه تلقی می شود. در جدول زیر حداکثر سرمایه فوت بیمه شده با توجه به سن آنها را نمایش داده است .

جدول سن بیمه شده

بخش چهارم پوشش های بیمه عمر

به صورت کلی پوشش بیمه عمر به دو دسته کلی اصلی و تکمیلی تقسیم بندی می شود.

بخش اصلی شامل: سرمایه فوت به هر دلیل و سرمایه حیات می باشد. بخش تکمیلی شامل: معافیت از پرداخت دائم و از کار افتادگی ، پرداخت سرمایه ، فوت در اثر حادثه ، هزینه پزشکی ، بیماری های خاص و آتش سوزی مسکن می باشد.

بخش پنجم – ذینفع حیات

در این قسمت بیمه گذار مشخص می کند که در پایان قرارداد در صورت حیات بیمه شده چه اندوخته ای را دریافت کند. در صورتی که خود شخص باشد مشکلی از این بابت وجود ندارد اما اگر شخص دیگری را معرفی کند رابطه سببی و یا نسبی آنها مورد بررسی قرار می گیرد. نوع ارتباط فرد با بیمه گذار مهم است.

بخش ششم – ذینفع فوت

در این قسمت بیمه گذار مشخص می کند که در پایان قرارداد در صورت فوت فرد بیمه شده چه فردی می تواند سرمایه عمر و سرمایه حادثه و اندوخته ریاضی را دریافت کند. در این قسمت درج نام ۵ نفر به عنوان دریافت کننده ذینفع فوت وجود دارد. به مانند قسمت بالا رابطه سببی و یا نسبی آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

بخش هفتم – وضعیت سلامت بیمه شده

وضعیت سلامت فرد بیمه شده از محورهای اصلی تشکیل دهنده بیمه نامه و ریسک آن می باشد که شرکت بیمه آن را قبول می کند. بهتر است این قسمت با حسن نیست دقیق تکمیل شود. باید بدانید که اطلاعات درج شده در این قسمت کاملا محرمانه بوده و تحت هیچ شرایطی به سازمان های دیگر داده نمی شود. شما می بایست در این قسمت سلامت پزشکی خود را وارد کنید.

بخش هشتم امضا

در قسمت پایانی بخشی برای امضای بیمه گذار و شرکت بیمه قرار داده شده است که می بایست از سوی طرفین امضا و توافق شود. فرد بیمه گذار باید بالغ و عاقل باشد و از لحاظ قانونی مشکلی بابت ثبت بیمه نداشته باشد. فرد بیمه شده می بایست پرسشنامه را به درستی خوانده و محتوای آن را تایید نماید.

فرم خام پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد

فرم خام صفحه پشت پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد

 

جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button