کاربردهای بیمه عمر را نمی توان به چند نکته خلاصه کرد ، زیرا مزایاهایی که این بیمه دارد به جد نجات دهنده یک زندگی و آتیه است . مهمم ترین کاربرد آن پشتیبانی مالی افراد جامعه در مواقع ضرور و ناتوانی است ، بیمه عمر را یک قلک در نظر بگیرید ولی در بیمه عمر سرمایه شما بیشتر از مبلغی است که درون قلک خود می اندازید است مبلغ این قلک در انتها چندین برابر می شود و زمانی که موقع شکسته شدن آن برسد مطمعنا مبلغی که دست شماس خیلی قابل توجه خواهد بود به طوری که می توانید مسکن یا ماشین تهیه کنید علاوه بر آن از پوشش های بیمه ای نیز بهرمند شوید .


کاربردهای بیمه عمر

بیمه عمر همان طور که می دانید فقط یک سرمایه گذاری تنها نیست ، وقتی شما قصد خرید بیمه عمر می کنید در واقع شما با یک تیر چند نشان میزنید که هم پس اندازی مطمئن برای آتیه شماس و هم دریافت پوشش بیمه ای که شرکت بیمه پاسارگاد در نظر می گیرد. لازم به ذکر است که تمام سرمایه های مالی مربوط به بیمه عمر معاف از هر گونه مالیاتی خواهند بود که امتیاز بزرگی برای سرمایه گذاران محسوب می شود .

معافیت مالیاتی در سال ۹۲ توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد و قرار شد که تمام سرمایه های بیمه عمر از مالیات معاف شوند که این باعث می شود در پایان مدت قرارداد بیمه سرمایه فرد بیمه شده بدون کسری به آنان پرداخت گردد ، این لایحه باعث شد تا سرمایه گذاران بیشتر راغب شوند تا در صندوق های بیمه عمر سرمایه خود را قرار دهند .

سرمایه گذاری در بیمه عمر در پیشرفت و رشد کشور کمک زیادی می کند زیرا این سرمایه ها صرف ساختن پروژه های عمرانی می شود . که از سود این مشارکت به سرمایه شما برخواهد گشت که سود مشارکت و سود تضمینی است .

ماهیت بیمه عمر

بیمه عمر یک مجموعه در هم آمیخته از عناصر قانونی اقتصادی و مالیاتی است . این مجموعه اساسا ابزاری بی نظیر برای خلق ثروت است که دستیابی به مقدار دلخواهی از سرمایه نقدی را در زمان مرگ تضمین می کند و بر اساس طرح بیمه امکان خلق مقادیر کمتر یل بیشتری از سرمایه برای نیازهای طول حیات فراهم می شود.

به واسطه خصوصیت بی نظیر در خلق سرمایه و مزیت مالیاتی می توان حجم زیادی از مشکلات شخصی و شغلی را حل نمود ، چرا که سیاست های بیمه عمر بسیار متنوع هستند . وقتی مشکلات یک بیمه گذار شناسایی شد مشاور بیمه گر ، بیمه عمر مناسبی را برای آن مشکل تهیه و صدور می کند . برای این کار برنامه ریز بیمه گر ابتدا باید به طور کامل از عناصر قانونی مالیاتی و اقتصادی بیمه عمر و مشخصات ویژه هز یک از انواع بیمه نامه ها مطلع شود .

بیمه عمر را نباید تنها به چشم یک محصول نگاه کرد، بلکه مجموعه ای از محصولات است . مهمترین موضوع این است که باید محصول را مطابق با مسئله هماهنگ کنید .

کاربرد های اصلی بیمه عمر

اصولا می توان گفت که زمانی بیمع عمر نمایان می شود که در جامعه نیازی وجود داشته باشد . در ادامه مواردی از کاربرد های این بیمه را با ذکر توضیحات بیان خواهیم کرد . فهرست زیر کاربرد بیمه عمر در زمانی که فرد فوت شده باشد را بیان می کند.

  1. تامین درآمد مورد نیاز خانواده فرد بیمه شده
  2. پرداخت وام ها
  3. تامین هزینه آموزش فرزندان
  4. انتقال صندوق مالی پس انداز به بازماندگان با بالاترین صرفه اقتصادی
  5. تامین نیازهای مالی اعضای دارای معلولیت جسمی و ذهنی در خانواده بیمه شده
  6. آسوده کردن بازماندگان از بار مسائل مالی و مشکلات پس از مرگ که به وسیله فراهم نمودن یک مستمری سالیانه پایدار و مطمئن

 

در زیر فهرستی از نیازهای بیمه تجاری که بیمه عمر می تواند تامین کند آمده است:

  1. تامین سرمایه مالی برای یک داد و ستد
  2. تامین مالی اقتصاد عقب افتاده که توان پرداخت آن را ندارند
  3. فراهم کردن حداقل امنیت مالی برای خانواده های تمام استخدام شدگان
  4. استخدام و بازنشسته نمودن و جبران خدمات استخدام شدگان

 

کلمه نیاز موثرترین واژه می باشد ، بیمه عمر تنها زمانی توجیه پذیر است که در صحنه جامعه نیازی وجود دارد و لذا خدمات حرفه ای مالی ابتدا نیاز را باید شناسایی کرده و سپس نوع و مقدار را با آن نیاز هماهنگ کنند .


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه پاسارگادبیمه عمربیمه عمر پاسارگادکاربرد بیمه عمرکاربردهای بیمه عمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button