شرایط بیمه عمر

شرایط بیمه عمر به عواملی چون سلامت روحی ،تابعیت ایرانی ، معتاد نبودن به مواد مخدر است که در ادامه آنها را تشریح می کنیم.بیمه عمر از ۵ سال تا ۳۰ سال مدت قرارداد دارد.


شرایط بیمه عمر

اولین شرط لازم و اساسی که تقریبا جهت انجام تمام امورات مالی و کارهایی که نیاز به تصمیمات دارد،داشتن عقل کافی و بالغ بودن آن فرد است.بر اساس قانون نیز بیمه گذار باید دارای سلامت عقلانی باشد.به دلیل اینکه قرارداد بیمه عمر طولانی می باشد ممکن است افراد اگر قبل از عقد قرارداد آینده را در نظر نگیرند ممکن است در وسط قرارداد دچار مشکل و حتی ادامه بیمه شوند.

فرد بیمه شده باید دارای سلامت روانی و فیزیکی باشد.زمانی که شخصی جهت دریافت بیمه عمر به شرکت مراجعه می کند در اولین قدم در پرسشنامه سلامتی روحی و جسمی فرد را مورد سنجش قرار می دهند،زیرا محور اصلی بیمه عمر پاسارگاد سلامت فرد بیمه شده می باشد و از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

 

شرایط بیمه عمر

 

اگر فرد بیمه شده با پرسشنامه مورد تبعیت قرار گرفت و مشخص شد که فرد متقاضی بیمه عمر سالم است می تواند بدون هیچ محدودیتی قرارداد را صادر و از آن استفاده کند،اگر فرد دچار بیماری خاصی باشد با نظر دکتر معتمد شرکت بیمه تصمیم بیمه با رای کارشناسان خواهد بود.

جهت صدور بیمه نامه لازم است تا در اولین گام پرسشنامه توسط شخص بیمه شده تکمیل شود.در مرحله اول مشخصات فردی را با دقت و بدون خط خوردگی وارد نمایید.سپس مشخصات استفاده کنندگان یا همان ذینفعان باید وارد شود،در انتها نیز شرایط سالمتی خود را تعیین کنید و در پایان تاریخ و امضا.جهت پیشگیری از هرگونه اشتباه در ثبت اطلاعات شخصی بهتر است تا یک نسخه کپی از کارت ملی خود به شرکت بیمه تحویل دهید.

پرداخت حق بیمه عمر

تعهد شرکت بیمه زمانی آغاز می شود که شما حق بیمه تعیین شده در قرارداد خود را پرداخت کرده باشید در غیر این صورت تکمیل پرسشنامه نیز هیچ سودی ندارد.با پرداخت حق بیمه شرکت بیمه از این اطمینان حاصل می کند که شخص خواهان بیمه عمر است.

حداقل زمان قرارداد برای بیمه عمر از ۵ سال است تا ۳۰ سال که پیشنهاد ما قرارداد ۳۰ ساله است،زیرا سال های بیشتری تحت پوشش بیمه و مزایای آن خواهید شد.بیمه عمر یک صندوق پس انداز بلند مدت است که با انتخاب قرارداد طولانی می توانید نتیجه بهتری به نسبت کوتاه مدت داشته باشید.

سپرده گذاری و ابطال بیمه عمر

قابلیتی که طرح بیمه عمر دارد این است که فرد بیمه شده علاوه بر پرداخت حق بیمه میتواند مبلغی را به عنوان سپرده به شرکت پرداخت کند تا از سود بیشتری بهرمند شود.این ضرب المثل در طرح بیمه عمر صدق می کند که هر چقدر پول بدید آش می خورید،در طرح بیمه عمر نیز همین گونه است که هر چقدر مبلغ پرداختی شما افزایش یابد در پایان قرارداد مبلغ بیشتری به شما بازگردانده می شود.اگر فرد بیمه شده با مفاد بیمه نامه صادر شده مغایرت کند فرصت دارد تا قبل از ۳۰ روز از صدور بیمه نامه مراتب را اطلاع دهد در غیر این صورت قرارداد ادامه خواهد یافت.

تشکیل اندوخته بیمه عمر

اندوخته های بیمه عمر شامل مبالغی می باشد که بیمه شدگان به عنوان حق بیمه به شرکت پرداخت کرده اند.این اندوخته ها در جهت تامین آینده بیمه شدگان خود نگهداری می شود.اندوخته ها توسط شرکت بیمه پاسارگاد در طرح های عمرانی کشوری استفاده می شود و سود حاصله نیز به فرد بیمه شده پرداخت می گردد.

در بیمه عمر در طول مدت این بیمه نامه فرد بیمه شده دارای پوشش های بیمه ای است که می تواند در پایان مدت بیمه نامه سرمایه حیات را دریافت کرده که شامل اصل و سود مبالغ پرداخت شده به عنوان حق بیمه است.

فردی که معتاد به مواد مخدر باشد امکان دریافت و صدور بیمه عمر را نخواهند داشت. اگر فردی اعتیاد خود را ترک کرده باشد با نظر پزشک و بررسی های لازم می تواند از طرح بیمه عمر استفاده کند.

تابعیت ایرانی یا مدرک اقامت موقت

برای دریافت بیمه عمر حتما باید دارای تابعیت ایرانی باشید یا مدرک گذر موقت را داشته باشید .هر فردی که در ایران دارای پدر و مادر ایرانی است صلاحیت دریافت بیمه عمر را دارد. چنانچه غیر ایرانی هستید با رائه مدرک گذر موقتی می توانید جهت دریافت بیمه نامه اقدام کنید.

خدمت سربازی

برای گرفتن بیمه عمر نیازی به داشتن کارت پایان ضرورت خدمت نیست.در صورتی که معافیت گرفته اید باید دلیل معافیت بررسی شود زیرا بیشتر معافیت ها پزشکی است و باید توسط پزشک معتمد بررسی شود.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button