کارمزد بیمه عمر مانده بدهکار توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می گردد که به صورت تکی و گروهی صادر می گردد.در این مطلب کارمزد ها را ذکر کرده ایم،در ادامه همراه ما باشید.


کارمزد بیمه عمر مانده بدهکار

این طرح از بیمه جهت رفع این نگرانی ها صادر می شود که زمانی که وام گیرنده فوت کرد باقیمانده اقساط وام از تاریخ فوت تا پایان زمان وام شرکت بیمه به صورت یکجا تمام اقساط را در وجه بانک یا وام دهنده پرداخت می نماید .از طرفی جهت اینکه مبالغ وام داده شده به صورت قطعی به صندوق بانک بازگردد فرد وام گیرنده را بیمه عمر زمانی بدهکار می کنند.

انواع بیمه عمر که اغلب شرکت ها آنها را دارند:

بیمه عمر ساده زمانی

این نوع از بیمه تنها در یک زمان مشخصی و طبق قرارداد پوشش فوت را به بیمه گذار ارائه می دهد و اگر بیمه شده فوت کند،سرمایه فوت به ذینفعان آن فرد خواهد رسید و بصورت یکجا حق بیمه پرداخت خواهد شد.

 

بیمه تمام عمر

حق بیمه این طرح نیز به صورت یکجا چرداخت می شود و تقریبا مانند بیمه عمر زمانی ساده می باشد و تفاوت آن با بیمه عمر زمانی،زمان پوشش فوت نا محدود می باشد و بیمه شده در هر زمانی فوت کند خسارت به ذینفعان پرداخت خواهد شد.

 

بیمه عمر مانده بدهکار

این بیمه همانطور که در اول مطلب ذکر شده است برای دریافت وام از بانک ها و موسسات است که اگر فرد بیمه شده در طول پرداخت وام به بانک دچار حادثه و فوت شد،شرکت بیمه به صورت یکجا مبالغ باقیمانده را به بانک پرداخت می کند و همچنین خسارت فوت نیز به ذینفعان بیمه شده به عنوان سرمایه فوت پرداخت می گردد.

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری

بهترین و کاملترین طرح می باشد که انتخاب خوبی جهت سرمایه گذاری می باشد.در این طرح علاوه بر محاسبه سود به سرمایه،پوشش های بیمه ای هم شامل آن می شود و در طول قرارداد اگر اتفاقی برای بیمه شده بیفتد می تواند به صورت خسارت از شرکت بیمه آن را دریافت کند و معمولا این طرح ها در مدت دراز قرارداد بسته می شوند.در پایان قرارداد نیز بیمه شده می تواند تمام سرمایه خود علاوه بر سود انرا نیز دریافت کند و اگر فرد فوت کند سرمایه فوت نیز ذینفعان می توانند دریافت کنند.

کارمزد بیمه عمر مانده بدهکار طبق آمار بیمه مرکزی

بیمه مرکزی ایران

برای بیمه های خطر فوت ساده زمانی انفرادی با حق بیمه سالانه،حداکثر ۱۰ % حق بیمه وصول شده می باشد.

برای بیمه های خطر فوت ساده زمانی جمعی با حق بیمه سالانه،حداکثر ۵ % حق بیمه وصول شده می باشد.

برای سایر انواع بیمه های زندگی با حق بیمه یکجا , حداکثر ۲ درصد حق بیمه می باشد.

جهت مشاهده نحوه محاسبه حق بیمه عمر مانده بدهکار می توانید از اینجا مطالعه فرمائید.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button