بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

جهت مطالعه مزایا و معایب بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود اینجا کلیک کنید .

بیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

بیمه های مادام العمر همان طور که از نامشان معلوم است ، به طوری برنامه ریزی و طراحی شده اند که پوشش های بیمه ای را در طول کل عمر فرد بیمه شده ،به آن ارائه و خدمات دهند . اکنون که همچنان پوشش این بیمه ها برای کل عمر در نظر گرفته شده است .

ممکن است که  برنامه های پرداخت حق بیمه ای این بیمه ها نیز به طوری تنظیم شده باشند که فرد موظف به پرداخت آن در کل عمر خود باشد . به عنوان مثال در یک بیمه نامه معمولی مادامالعمر با حق بیمه ثابت می توان چنین برنامه ای را در نظر گرفت که طی آن ، صاحب قرارداد موظف است برای کل طول عمر خود سالیانه مبلغی را به حق بیمه به شرکت پرداخت کند .

از طرف دیگر می توانیم یک مثال حداقلی را نیز برای پرداخت حق بیمه در بیمه نامه های مادام العمر تصور کنیم که بر اساس آن فرد در یک مرحله با پرداخت یک حق بیمه قابل توجه ، کل حق بیمه های خود را تسویه می کند و یکجا تحت پوشش بیمه نامه های مادام العمر می رود .

اصول اساسی بیمه نامه معمول مادام العمر با حق بیمه های محدود

اصول اساسی این طرح به شرح زیر می باشد :

۱.پرداخت حق بیمه برای دوره های ثابت و مشخص ، هم از لحاظ میزان پرداخت و هم از لحاظ مدت و سال های پرداخت .

۲. مقدار ثابت و مشخصی از مزایای فوت برای این بیمه نامه ها .

۳. میزان ارزش نقدی ثابت و مشخص برای پرداخت در زمان فسخ بیمه نامه که قانونا از یک مقدار مشخص کمتر نخواهد شد و البته در طول سال های بعدی افزایش پیدا می کند .در این بیمه نامه ها ، صاحب بیمه نامه ترجیح میدهد تا مبلغ مشخص و ثابتی از حق بیمه را در طول یک دوره مشخص تا قبل از فوت بیمه شده ،اگرچه خیلی هم زود اتفاق بیفتد پرداخت نماید . آنگاه در زمانی که صاحب بیمه نامه پرداخت های مربوط به حق بیمه را در زمانی که متعهد شده بود به طور تمام و کمال پرداخت کرد ، آن بیمه نامه حالت تسویه شده به خود می گیرد و با کل مقدار ارزش اولیه و ظاهریش از سوی شرکت بیمه قابل پرداخت خواهد بود .

مدت قراداد این طرح

مدتی که برای قراداد این طرح در نظر گرفته شده است با پرداخت محدود برای پرداخت حق بیمه تعیین می شود غالبا ۱۰ ، ۱۵ ، ۲۰ و ۳۰ ساله می باشد . بسیاری از شرکت های بیمه این مدت را بر اساس سن شخص بیمه شده تعیین می کنند .

بر اساس اغلب شرکت های بیمه از الگو تسویه هزینه ها تا قبل از سن ۶۵ سالگی استفاده می کنند . یعنی به شخص بیمه شده این اجازه را می دهند تا دوره پرداخت های خود را تا سن بازنشستگی که اغلب ۶۵ سال است ادامه دهد و این زمانی است که در عین حال که فرد بازنشسته شده است اما بیمه نامه او تا پایان عمرش دارای اعتبار خواهد بود .

اصولا بیمه نامه هایی که دارای سیستم پرداخت محدود هستند ، از لحاظ قرارداد دارای جزئیات و ساختار بسیار مشابهی با قرارداد های معمول مادام العمر با حق بیمه های ثابت دارند . تمام قرارداد های دارای پرداخت محدود دارای گزینه های مشابهی در زمینه تسویه حساب ، تقسیم سود سهام ، الحاقیه های موجود ، وام های بیمه نامه ، هزینه های مرگ و میر ، مخارج بیمه نامه ، ضمانت های مربوط به نرخ بهره و دیگر جزئیات مربوط به بیمه نامه ها هستند.

زمان استفاده از این طرح چه موقعی است؟

قرارداد های بیمه با پرداخت های محدود در هر زمانی که فرد دارای امکان مالی مناسب برای تسویه حساب یک جا و یا سریع هزینه های آن باشد مورد استفاده قرار می گیرد تا بر اساس آن فرد بتواند در دوره ای کوتاه تر با پرداخت کمی بیمه بیشتر ، کل پوشش بیمه ای مورد نیاز خود را برای کل عمرش فراهم آورد .

این طرح عمدتا برای کسانی که به دنبال پوشش های گسترده و قوی هستند ولی درآمد محدودی دارند مناسب نخواهد بود . بیمه نامه هایی با پرداخت محدود ، در شرایط زیر نیز اغلب مورد استفاده هستند و مطلوب خواهند بود :

۱. در زمان تهیه یک پوشش بیمه ای برای مناسب برای جوانان :

والدین بچه ها در اغلب موارد دوست دارند تا فرزندانشان دارای حداقلی از یک پوشش بیمه باشند و تا قبل از سنی که خانه خود را ترک می کنند ( معمولا سن ۲۱سالگی در نظر گرفته می شوند ) مشمول این پوشش باشند . در این هنگام اگر فرزندی فوت نماید شرکت بیمه هزینه های تمام مراسم و … را پرداخت می کند .

همچنین اگر فرزندان خانواده با سلامتی خانه را ترک کردند ، مبالغ ذخیره شده به عنوان ارزش نقدی بیمه نامه آنها می تواند به حساب پس انداز از سوی پدر و مادر به او تقدیم شود . علاوه بر این ، اگر بنا به هر دلیلی فرزندان در آینده امکان و شرایط لازم برای بیمه پذیری را بدست نیاوردند با توجه به این بیمه نامه ، از حداقل پوشش های بیمه عمر بهرمند خواهد شد .

۲. برای اطمینان یافتن از استمرار پوشش بیمه پس از بازنشستگی :

بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا در دوران پس از بازنشستگی نیز بیمه نامه دارای اعتبار داشته باشند تا بتوانند از محل درآمد آن پوشش بیمه هزینه های مالیاتی مربوط به املاک خود را پرداخت کنند ، آنها را مدیریت کنند و برای بازماندگان خود املاک مشخصی را به ارث بگذارند .

در این مواقع یک بیمه نامه عمر با پرداخت محدود که دوره پرداخت های حق بیمه آن در زمان بازنشستگی به پایان می رسد می تواند این اطمینان را به صاحب بیمه نامه بدهد که آن بیمه نامه می تواند تا زمانی که حتی دیگر آن فرد درامدی برای پرداخت حق بیمه ها ندارد نیز استمرار پیدا کند .

۳. برای بسیاری از کاربرد ها و اهداف تجاری در قالب بیمه نامه های عمر :

شاید مهمترین کاربرد و استفاده از این طرح در اهداف تجاری مربوط به این بیمه نامه ها باشد . بازرگانان در تلاش هستند تا بدانند چگونه می توانند منابع مالی خود را بیمه کنند . در اغلب اوقات برای اشخاص کلیدی با سرمایه ها و تعهدات غیر شخصی قابل استفاده است .

۴. زمانی که مشتری مجبور است در تمام طول خود کار کند و در دوره محدودی می تواند درآمد بالایی داشته باشد .به عنوان مثال یک ورزشکار حرفه ای را تصور کنید که در دوره کوتاهی می تواند درآمد بالایی داشته باشد اما این درآمد بالا برای همه زمانها ادامه پیدا نخواهد کرد ، بنابراین این ورزشکار می تواند دوره پرداخت حق بیمه خود را در یک زمان کوتاه و متناسب با همان مدتی که به طور انتظاری ، احتمال می دهد که درآمد بالایی داشته باشد تنظیم کند .


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه عمر پرداخت محدودبیمه عمر مادام العمربیمه های مادام العمربیمه های مادام العمر با پرداخت محدود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button