انواع بیمه عمر

بیمه عمر دارای طرح های مختلفی است که انواع آن را در این مطلب تشریح می کنیم ، نکته قابل توجه اینکه تمام طرح های بیمه عمر به صورت طولانی مدت برنامه ریزی شده است و هر چه مدت قرارداد بیشتر باشد در پایان مبلغ بیشتری به بیمه شده پرداخت می شود .


انواع بیمه عمر

آینده نگری و سرمایه گذاری درست از ویژگی های اولیه تمامی انسان های موفق است. یک ضرب المثل چینی است که می گوید: “بهترین زمان برای کاشت یک درخت، ۲۰ سال پیش بود. بهترین زمان دوباره برای این کار همین حالاست ” پس همه ما باید از همین امروز به فکر فردایمان باشیم. مشکلات خبر نمی کند. بیماری های مختلف، از کار افتادگی، بازنشستگی و فوت به سراغ همه ما خواهند آمد.

بنابراین اگر می خواهید هنگام بروز همچین مشکلاتی دچار بحران های مالی نشوید، باید از همین حالا به فکر یک سرمایه گذاری مطمئن باشید. بیمه عمر می تواند یک انتخاب درست برای تضمین آینده تان باشد. چرا که این نوع بیمه شخص، مزایای زیادی را برایتان به دنبال خواهد داشت. در واقع شما می توانید با یک پس انداز کوچک از پوشش ها این بیمه بهره مند شوید. اما برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری بگیرید، با انواع آن آشنا باشید.

 

انواع بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری

کامل ترین نوع بیمه عمر، همین است. یک سرمایه گذاری تضمین شده که سود خوبی را به شما خواهد داد. علاوه بر آن شمال پوشش های درمانی، بیماری های خاص و از کارافتادگی نیز می شود. از دیگر مزایان این نوع بیمه می توان به دریافت اندوخته، دریافت مستمری بازنشستگی و سرمایه فوت اشاره کرد. در واقع پوشش های بیمه سرمایه گذاری هم در زمان حیات فرد بیمه شونده و هم در زمان فوت او، ارائه خواهند شد.

بیمه عمر زمانی

در این نوع بیمه همانطور که از نامش پیداست، مدت زمان معینی برای ارائه پوشش های بیمه مشخص می شود. یعنی طبق زمان مشخص شده در قرارداد، فرد بیمه شوند می تواند از پوشش هایی که هنگام عقد قرارداد انتخاب کرده است بهره مند شود. لازم به ذکر است که فرد بیمه شونده تنها حق استفاده از پوشش های بیمه خود را دارد و اگر در طول داشت این بیمه نامه فوت کند، سرمایه آن به ذی نفعان و بازماندگان او پرداخت می شود.

بیمه تمام عمر

این نوع بیمه هم همچون نامی که بر روی آن گذاشته اند تمام طول عمر فرد بیمه شونده را شامل می شود. در واقع در این نوع بیمه بیمه گر متعد می شود که در صورت فوت شخص بیمه شونده به هر علتی ( طبیعی و یا غیر طبیعی) سرمایه ذکر شده در بیمه نامه را بازماندگان وی بپردازد. یعنی این بیمه نامه زمانی به پایان می رسد که فرد بیمه شونده فوت کرده و سرمایه بیمه نامه به وارثان وی پرداخته شود.

بیمه عمر زمانی بدهکار

این مناسب افرادیست که هنگام بازپرداخت اقساطی همچون وام بانکی و موسسات مالی فوت کنند. اگر فرد قبل از فوتش این نوع بیمه را برای خود گرفته باشد، پس از فوت وی، شرکت بیمه نامه مابقی تعهدات وام باقیمانده را بازپرداخت می کند . که این طرح باعث می شود تا بانک ها و موسسات با اطمینان خاطر وام به درخواست کننده وام پرداخت کنند و بدون نگرانی از این اطمینان دارند که قطعا مبلغ وام باز پرداخت خواهد شد .

بیمه عمر بازنشستگی

همه ما می دانسم که یکی از دغدغه های بزرگ برای افراد بازنشسته مشکلات مالی هستند. گذراندن زندگی با حقوق مستمری بازنشستگی کاری دشوار است. اما شما می توانید با استفاده از بیمه عمر بازنشستگی ، راحتی و آرامش را برای دوران کهنسالی خود تضمین کنید. در واقع شخص بیمه شونده می تواند با پرداخت حق بیمه، هنگامی که بازنشسته شد از شرکت بیمه گر مستمری دریافت کند. اگر برای دوران بازنشستگیتان مستمری در نظر گرفته نشده است، بهتر است هر چه سریع تر اقدام به گرفتن بیمه عمر بازنشستگی کنید تا بتوانید از پوشش ها و سرمایه این بیمه نامه استفاده کنید.

بیمه تامین آتیه فرزندان ( کودکان )

خوشبختی و آرامش فرزندان آرزوی همه والدین است. در واقع اگر پدر و مادر از همان نوزادی این بیمه را برای فرزندشان تهیه کنند، هنگامی که کودک بزرگ شد و به سنی رسید که نیاز به حمایت مالی داشت، می تواند از سرمایه بیمه نامه خود استفاده کند. لازم به ذکر است که در طول داشتن این بیمه نامه  همه پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری انجام گرفته در بیمه عمر لحاظ می شوند.

 

بیمه عمر زنان خانه دار

شاید یکی از مهمترین دغدغه های بیشتر بانوان خانه دار، آینده مالیشان باشد. اما بیمه عمر آن ها را از این نگرانی در می آورد. چرا که این نوع بیمه پشتوانه ای برای خانم هاییست که هیچ نوع بیمه نامه ای ندارند. این نوع بیمه نیز شامل پوشش ها و سرمایه گذاری بیمه ای می باشد.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق  واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button