بیمه عمر بازماندگی چیست؟

بیمه عمر بازماندگی

بیمه عمر بازماندگی که بیمه عمر در دومین فوت یا بیمه عمر در آخرین فوت هم نامیده می شود . در ادامه به طور تشریحی به آن خواهیم پرداخت . فرم کلی قرارداد در این بیمه نیز به صورت دائمی و مادام العمر ارائه می شوند .


بیمه عمر بازماندگی چیست؟

این نوع از بیمه درواقع شکلی از نوع بیمه های عمر است که در آن مزایای فوت زمانی پرداخت می شود که دومین فرد از یک گروه دو نفره بیمه شده یا آخرین فرد از یک گروه چند نفره بیمه شده فوت نمایند . این بیمه نامه می تواند ترکیبی از چند بیمه نامه عمر یا ترکیبی از چند بیمه نامه و الحاقیه باشد . این بیمه نامه اغلب برای گروه های دو نفره که اکنون هر دو زنده هستند مورد استفاده قرار می گیرند . به عنوان مثال می توان گقت که شوهر با همسرش .

اما ترکیب های دیگری هم هست که در آن ۳ نفر از افراد زنده و یا بیشتر تحت یک بیمه نامه حمایت می شوند ، در این قبیل بیمه نامه ها صاحب بیمه نامه می تواند تعیین کند که مثلا مزایای فوت پس از فوت چه کسی پرداخت گردد . به عنوان مثال در یک بیمه نامه ای که نفرات تحت پوشش خود قرار داده است صاحب بیمه نامه می تواند تعیین کند که مثلا شرکت بیمه مزایای فوت را به جای اینکه پس از فوت نفر چهارم پرداخت نماید، پس از فوت نفر سوم پرداخت کند .

علاوه بر این برخی از این بیمه نامه ها این امکان را دارند که صاحب بیمه نامه با پرداخت دو حق بیمه برای یک گروه ۴ نفری مثلا درخواست کند که شرکت بیمه یک بار برای فوت اولین نفر مزایای فوت را پرداخت کند و یک بار نیز برای فوت چهارمین نفر پرداخت کند .

فرم کلی قراردادهای بیمه عمر بازماندگی در اغلب شرکت ها به صورت دائمی و مادام العمر می باشد . اما برخی از شرکت های بیمه ، این بیمه نامه را به صورت دوره ای نیز ارائه می کند . بنابراین برخی از شرکت ها نیز برای ایجاد رقابت و حفظ مزیت رقابتی خود در بیمه اقدام به ارائه ترکیب دوگانه بیمه عمر بازماندگی دائمی و بیمه عمر بازماندگی دوره ای را در یک بسته می کنند .

زمان استفاده از بیمه عمر بازماندگی

۱. در زمانی که فرد بخواهد اموال خود را تا زمان فوت دومین نفر از یک زوج ۲ نفره حفظ نماید . در زمانی که فرد بخواهد هر دو موقعیت شغلی خود و همسرش را حفظ نماید . اگر هر دو نفر شوهر و همسر دارای موقعیت موفقیت آمیز شغلی باشند از دست دادن یکی از این موقعیت ها ممکن است ایجاد مشکل یا دردسر کند . این در حالی است که هیچ ضمانتی برای حفظ این نوع موقعیت شغلی و درآمدی وجود ندارد . بیمه عمر بازماندگی با دریافت یک هزینه نسبت به استعمار درامد هردوی این موقعیت های شغلی به این زن و شوهر خواهد داد .

۲. در زمانی که بخواهیم شغل یک شخص کلیدی را در خانواده برای او تضمین کنیم .در بسیاری از مواقع از دست دادن شغل یک فرد کلیدی در خانواده می تواند دردسر های اساسی و زیادی را به خانواده تحمیل کند . اما این مسئله مشکلی نیست که نتوان آن را رفع کرد . بسیاری از شرکت ها می توانند این قبیل کارمندان را طوری تحت حمایت خود قرار دهند که ریسک از دست دادن شغل برای این افراد به میزان حداقل برسد .

در این سیستم مثلا شرکت ها با گروه کردن چند کارمند کلیدی از دست دادن شغل برای یکی از آنها را بیمه می کند .بنابراین باز هم این نگرانی وجود دارد، که اگر ۲ نفر از این گروه کار خود را از دست دادند باز هم مشکلات جدی پدید آید . در این مواقع بیمه عمر بازماندگی می تواند بهترین و اقتصادی ترین راه برای جلوگیری از تبعات بروز این مشکل باشد .

۳. در زمانی که از برنامه های پرداخت حق بیمه ۲ نفر مشترک استفاده می شود . از الگویی که برای سبک و روش بیمه خای عمر بازماندگی مطرح شد می توان برای ارتقا اصلاح فرم بیمه های پرداخت حق بیمه دو نفره و مشترک نیز استفاده کرد تا این بیمه نامه ها نیز در قالب بیمه عمر بازاندگی قابل استفاده شوند .

۴. در زمانی که ایجاد یک پشتوانه مالی برای اهداف خیر خواهانه مد نظر باشد .یکی از کاربردهای بیمه همر بازماندگی این است که می توان با استفاده از آن منابعی را برای زمانی که هر دو نفر زن و شوهر فوت می کنند برای اهداف خیرخواهانه آنها ذخیره گردد . در این حالت پس از اینکه منابع خارج از قرارداد بیمه در مقاصد خیر خواهانه سرمایه گذاری شد ، درآمدهای ناشی از قرارداد بیمه ذکر شده برای استمرار و حمایت این فعالیت خیر به طرح ذکر شده سرازیر م شود . این کار معمولا حق بیمه کمی دربر دارد .

مزیت های بیمه عمر بازماندگی

  1. در زمانی که این بیمه نامه ها برای یک زوج مورد استفاده قرار میگیرد و این زن و شوهر دارای عقد دائمی هستند . در هر زمان که همسر دوم فوت نمود مزایای بیمه نامه به دریافت کنندگان آن قابل پرداخت خواهد بود .
  2.  حق بیمه این بیمه نامه ها در مقایسه با دو بیمه نامه ای که پوشش هم عرض و مشابه با این قرارداد را ارائه میدهند ، پایین تر خواهد بود .
  3.  در این نوع قرارداد از حیث دائمی و موقت بودن ، حالت های بسیار مطلوبی را دارند که میتوانند جایگزین یکدیگر باشند . همچنین از حیث حق بیمه و مزایای فوت قالب های بسیار متنوع و مختلفی در این قرارداد قابل استفاده می باشد .
  4.  اخذ تاییده های سلامت برای صاحبان این بیمه نامه ها ( حداقل برای ۱ نفر از ۲ نفری که عضو این قرارداد می شوند ) چندان سخت نیست و می توان آنرا نادیده گرفت . چرا که در این قراردادها مزایای فوت پس از فوت نفر دوم پرداخت می شود و احتمال نا سالم بودن یک نفر از آنها ، لطمه ای به مدت انتظاری فوت نفر دوم که سالم است نمی زند .

جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق  واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه عمربیمه عمر بازماندگیبیمه عمر پاسارگاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button