چرا باید بیمه عمر بخریم؟

خرید بیمه عمر پاسارگاد

حتما برای شما این سوال پیش آمده است که چرا باید بیمه عمر بخریم ؟ پاسخ این سوال در این مطلب به طور کامل بیان شده است . مهمترین دلیل خرید می توان گفت علاوه بر سرمایه گذاری با سود تضمینی ، داشتن پوشش های بیمه ای است .


چرا باید بیمه عمر بخریم؟

اول از همه چیز اجازه دهید با بیمه عمر آشنا شویم که این بیمه چست و چه نیازی به آن داریم ، آیا داشتن این بیمه در زندگی ضرورتی دارد ؟ پس در ادامه همراه ما باشید .

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یکی از انواع بیمه اشخاص است که علاوه بر اینکه حوادث زیادی را تحت پوشش قرار می دهد، یک سرمایه گذاری بی دردسر می باشد. در بیمه عمر، بیمه‌گذار در صورت حیات از مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شود و در صورت فوت هم خانواده و ذی‌نفعان او از مزایای مختلفی برخوردار‌ می‌شوند. بیمه عمر انواع مختلفی دارد. اما ممکن است برخی افراد در خرید آن و اقدام برای سرمایه گذاری در این نوع بیمه، دچار تردید شوند. در این مطلب می خواهیم شما را با مهم ترین دلایل خرید بیمه عمر آشنا کنیم.

دلایل خرید بیمه عمر

 

سرمایه گذاری بی دردسر

در این بیمه شما با پرداخت ماهانه مبلغ اندکی، پس از گذشت حدود بیست الی ۳۰سال می توانید از یک سرمایه عظیم بهره مند شوید، بدون اینکه زحمتی برای آن کشیده باشید. به این نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری مرکب گویند. در واقع شما بدون آنکه نگران اندوخته تان باشید، می توانید در دوران بازنشستگی خود، مبلغ زیادی را به عنوان سرمایه زندگیتان در اختیار داشته باشید.

دریافت وام بدون ضامن

وام گرفتن یکی از راههای است که مردم برای دریافت یک پول نسبتا زیاد بصورت یک جا به آن فکر می کنند. اما همانطور که می دانید فرایند وام گرفتن از بانک ها کمی سخت و پیچیده است و نیاز به دوندگی های بسیار دارد. اما با داشتن بیمه عمر وام گرفتن به راحتی انجام می شود. اگر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری داشته باشیم می‌توانیم از این بیمه بدون نیاز به ضامن یا وثیقه وام دریافت کنیم.بنابراین، در طول مدت بیمه نامه با افزایش پس‌انداز خود می‌توانید از وام هم بهره‌مند شوید بدون نیاز به ضامن و تنها از طریق اعتبار که کسب کرده‌اید.

استفاده از پوشش های خدمات پزشکی و درمانی

یکی از مشکلاتی که بشر از ابتدا حیات خویش با آن مواجه است، بروز بیماری ها و اختلال هایی در سلامت او می باشد. هزینه های پزشکی و گران بودن داروها در بسیاری از موارد افراد را دچار مشکل های جدی می کند. خصوصا افراد بازنشسته که بدلیل افزایش سن، با بیماری های مخصوص به سن و سالشان مواجه می شوند. یکی از مهمترین مزایای بیمه عمر همین مورد می باشد که هزینه های بیمارستانی بر اثر حادثه و یا بیماریهای خاص را تحت پوشش خود قرار داده است.

شاید برخی افراد بگویند که با داشتن بیمه تامین اجتماعی نیز، می توان از این مزیت بهره مند شد. اما اشتباه می کنند. خوب است بدانید که بیمه تامین اجتماعی پس از بروز حادثه و از کارافتادگی ، تنها یک ششم حقوق عادی را دریافت خواهند کرد. اما با داشتن بیمه عمر می توان از کارافتادگی و مستمری دریافت کرد.

تضمین آرامش و راحتی خانواده

آینده فرزندانتان در دستان شماست. آن ها هزینه تحصیل دارند و هزاران نیاز دیگر تا بتوانند به راحتی و در آرامش خاطر بزرگ شوند و به خواسته هایشان برسند. پس اگر می خواهید اعضای خانواده تان دغدغه ای نداشته باشند و با آسایش و آرامش به زندگی خود بردازند، بهتر است برای خرید بیمه عمر اقدام کنید.

چرا باید در کنار بیمه تامین اجتماعی بیمه عمر نیز داشته باشیم؟

ماهیت بیمه عمر نسبت به بیمه تامین اجتماعی کاملا متفاوت است. بیمه تأمین اجتماعی بیشتر ظرفیت خود را در بخش درمانی صرف می‌نماید و بخش اعظمی از مبلغ دریافتی به عنوان حق‌بیمه به هزینه‌های درمانی اختصاص داده می‌شود. اما مهم ترین بخش در بیمه عمر ، مبحث بازنشستگی می باشد.

از مهمترین تفاوت های بیمه عمر و تامین اجتماعی می توان به مدت زمان پرداخت اقساط برای دریافت مستمری اشاره کرد. در بیمه عمر تنها با گذشت ۵ سال می توان از خدمات بازنشستگی و مستمری استفاده کرد اما در بیمه تامین اجتماعی باید حتما زمانی در حدود ۲۰ الی ۳۰ سال بگذرد.

از دیگر تفاوت های بیمه عمر و تامین اجتماعی آن است که در بیمه تامین اجتماعی با فوت فرد بیمه شده، حقوق بازنشستگی تنها به همسر و فرزندان وی پرداخت می شود حال آن که مستمری در بیمه‌های عمر می‌تواند به صورت مادام العمر و به ذی‌نفع مشخص شده در قرارداد پرداخت شود.


جهت ارتباط با ما می توانید به صورت آنلاین از طریق واتس آپ  و  تلگرام  در ارتباط باشید.

بیمه عمر

بیمه پاسارگادبیمه عمر پاسارگادخرید بیمه عمرمزایای بیمه عمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button